V obdobju pandemije se je poleg dejanske grožnje kot pomemben dejavnik anksioznosti izkazala negotovost glede prihodnosti. Tekom izobraževanja bodo predstavljeni trije uveljavljeni modeli, ki tvorijo okvir za razmišljanje o tem, kako grožnja in negotovost prispevata k stiski ter katere so najpomembnejše terapevtske naloge za podporo ljudi pri spoprijemanju z negotovostjo. Poleg aktualnega konteksta pandemije je model pomemben za vsako situacijo z elementi grožnje in negotovosti (resna bolezen, oskrba dementne osebe, cepljenje, dolgotrajni covid, podnebne spremembe, geopolitična negotovost ipd.).
Mark H. Freeston, profesor klinične psihologije na univerzi v Newcastlu in vodja raziskovalne ekipe UNiCORN, se svojo celotno poklicno kariero posveča razvoju in preizkušanju različnih modelov in terapevtskih pristopov za zdravljenje obsesivno-kompulzivne motnje in generalizirane anksiozne motnje. Zadnje desetletje se usmerja predvsem na raziskovanje tolerance na negotovost, ki je vse bolj prepoznana kot transdiagnostična ranljivost in pomemben vzdrževalni dejavnik.
Več podrobnosti o vsebini izobraževanja lahko preberete v prilogi, prijave sprejemamo do zapolnitve mest oz. najkasneje do 1.11.2022.
Izpolnjeno prijavnico pošljite na naslov društva: dvktslovenije@gmail.com.
Lepo vas pozdravljamo in se veselimo, da se ponovno snidemo osebno - upamo v čim večjem številu!
Ekipa DVKT.