Društvo kandidatom oz. udeležencem usposabljanj, ki jih izvaja, izdaja več vrst potrdil:
- Prva so potrdila o udeležbi na posameznih delavnicah, seminarjih in prezentacijah, ki so namenjena širši strokovni javnosti. Takšna potrdila niso namenjena izkazovanju znanja za izvajanje kognitivno-vedenjske terapije, temveč potrjujejo le udeležbo na strokovnem dogodku, na katerem je udeleženec dobil teoretična znanja (predavanja) in praktične veščine (delavnice ter delo na primerih, ki udeležencu podajo osnovna znanja za izvajanje posameznih tehnik na osnovi kognitivno-vedenjskih terapij).
- Potrdila o zaključku posamezne stopnje v okviru 3-stopenjskega usposabljanja iz vedenjskih in kognitivnih terapij: PI, PII in PIII. S potrdili Društvo ne izkazuje, da je posameznik z zaključeno posamezno stopnjo usposobljen za samostojno izvajanje kognitivno-vedenjske terapije, temveč, da se je posameznik udeležil določene stopnje usposabljanja in je pridobil določena teoretična in praktična znanja iz vedenjskih in kognitivnih terapij. Pravilni izraz, ki naj tudi ustrezno izkazuje znanje in kompetence je: Zaključen Praktikum I oz. II oz. III iz vedenjskih in kognitivnih terapij.
- Certifikate, ki potrjujejo, da je posameznik usposobljen za samostojno izvajanje dobre prakse kognitivno-vedenjske terapije in mu podeljuje naziv »Kognitivno-vedenjski terapevt«. Na podlagi izdanega certifikata pri nas terapevt preko Društva pridobi tudi akreditacijo Evropske zveze za vedenjske in kognitivne terapije. Terapevt mora svoj naziv reakreditirati vsakih pet let v skladu s Shemo akreditacije.
- Z vsako zaključeno stopnjo usposabljanja strokovnjaki pridobivajo nove kompetence in se urijo v njihovi aplikaciji, vse do pridobitve naziva „kognitivno-vedenjski terapevt”, vendar se s tem kontinuirano uposabljanju ne zaključi. Kakšna so znanja in kompetence, ki jih posameznik osvoji na posameznih stopnjah (PI, PII in PIII), si lahko ogledate v Shemi akreditacije.
|